09.04.2021
У наші дні стає все важче «відключитися» від рутини справ навіть під час відпочинку. А інтернет, який не так вже давно увірвався в наше життя, з одного боку не дає розслабитися, з іншого – без нього вже важко уявити будь-які будні і свята. Ми звикли щодня відвідувати звичні сайти, читати новини, отримувати листи по електронній пошті, вирішуючи робочі питання навіть у відпустці.
Про бунт дітей і підлітків на кораблі без інтернету і соцмереж говорити не будемо. Отже, все ясно. Для власників великих і малих суден доступ до всесвітньої мережі вже давно не розкіш, а життєва необхідність. Однак, під час подорожі, підключення до неї може стати серйозною проблемою через непостійнe покриття, мертвi зони і низькі швидкості.
Через високу вартість трафіку і, часто, низьку швидкість, супутниковий інтернет використовують для екстреного зв’язку, навігації, та для того, щоб отримувати інформацію далеко від берега. Та й поки немає подібної технології, яка б була і зваблива за ціною і задовольняла якістю роботи.
Тому, поговоримо про те, які ще є способи залишатися на зв’язку і мати доступ до інету, коли ви знаходитесь на яхті, в море і недалеко від берега. Від того, скільки судно буде в дорозі, скільки країн і марин відвідає, залежить вибір устаткування, яке знадобиться під час подорожі.
Більшість марин надають мережі Wi-Fi – це найпоширеніше і найменш витратне рішення для підключення до інтернету під час подорожі, але гарна якість сигналу – лотерея.
Але як тільки судно покидає марину, віддаляючись від берега, сигнал Wi-Fi слабшає і інтернет починає «пропадати».
У такій ситуації необхідно заздалегідь подбати і придбати на яхту підсилювач сигналу і WiFi роутер, які посилюючи сигнал, будуть роздавати інтернет вже в рамках вашої мережі. Сама антена-підсилювач зв’язується з роутером через кабель, її можна підключати до свого комп’ютера і конфігурувати за IP адресою.
Підсилювач WiFi сигналу (WiFi-подовжувач, ретрансляція, повторювач, ретранслятор) – пристрій, який насправді всього лише повторює сигнал, по суті, передаючи його через себе далі, збільшуючи радіус дії, підвищуючи швидкість і продуктивність.
Майте на увазі, що настройка інтернету – не завжди просте завдання, тим більше в море, для завершення установки може знадобитися додаткове обладнання.
Антена Shakespeare WiFi2 WebWhip – повністю інтегрована і водонепроникна Wi-Fi антена, радіо і маршрутизатор. Ця антена здатна збільшувати охоплення громадських точок доступу аж до 11 км за рахунок створення локальної точки доступу Wi-Fi з будь-яким стандартним Wi-Fi роутером. Не вимагає установки ПО, працює від будь-якого пристрою з веб-браузером. Пропускна здатність 100+ Мбіт/с.
Антена-підсилювач WiFi сигналу Wave WiFi Rogue Pro, легко монтується, може бути підключена безпосередньо до будь-якого пристрою, роутера або комутатора з роз’ємом Ethernet. При підключенні до бездротового роутера Rogue Wave Pro DB забезпечує доступ більшості бездротових пристроїв на борту човна. При цьому, не вимагає установки спеціального програмного забезпечення (вбудоване ПО дозволяє користувачеві бачити точки доступу і стежить за якістю сигналу), всі операції здійснюються через мережу. Охоплює громадські точки доступу Wi-Fi на відстані до 11 км. Підключається до мереж марини 2,4 ГГц і 5 ГГц.
Високопродуктивний підсилювач Wi-Fi сигналу Wave EC-HP забезпечує максимально допустиму вихідну потужність 1 Вт, що дозволяє приймати сигнали Wi-Fi на відстані до 19 км. Служить точкою бездротового доступу і дозволяє підключати сумісні пристрої до мережі бездротового зв’язку судна з підтримкою Etherne, що дозволяє працювати автономно або інтегруючись в мережу човна.
А що робити, якщо мережа Wi-Fi недоступна?
Вийшовши з її точки доступу Wi-Fi, ви можете перемкнути ваш сотовий телефон на інший тарифний план передачі даних/LTE і, за допомогою додаткового обладнання ще більше посилити сигнал сотового зв’язку. Мобільний інтернет буде доступний на відстані 12-16 км від берега.
Для цього знадобляться:
Роздавати бездротовий сигнал на яхті буде стаціонарний роутер, до його USB-роз’єму підключають модем, який, в свою чергу, приймає сигнал від місцевих провайдерів. Ви можете спеціально для подорожі купити нову «місцеву» сім-карту або використовувати вашу звичайну, підключивши її до вигідного тарифного плану. Технологій передачі даних стає все більше – 3G, 4G, 5G, GPRS, варто це врахувати, вибираючи оператора зв’язку.
Найбільш «морським інтернет-сервісом», поки, залишається 4G LTE-A, який працює на різних частотах і по різним протоколам регіону/країни. Спадкоємиця 4G – нова технологія 5G, основна її перевага – швидкість. Мережа 5G може передавати дані в 100 разів швидше, ніж це робить мережа 4G. І хоча розгортання мереж 5G йде повним ходом, буде потрібно ще кілька років, щоб досягти рівня покриття і дальності передачі, аналогічного покриттю мереж четвертого покоління. Вишок 4G більше. Та й маршрутизаторів з підтримкою 5G, поки, дуже мало.
Цифрова 4-дюймова сотова двухдіапазонна антена Digital Antenna покращує сигнали в діапазонах сотового зв’язку (824-894 МГц) і PCS (1850-1990 МГц). Всеспрямована (однаково приймає і передає сигнал на всі боки), тому забезпечує в 10 разів більшу потужність сигналу, ніж у звичайного мобільного телефону. Кожна антена підключається до мобільного телефону або підсилювача сотового сигналу.
Комплект Wi-Fi антена Shakespeare World Band і підсилювач сотового зв’язку AnyHhere SuperHALO 2G / 3G / 4G / LTE. Скловолоконна антена підсилює інтернет сигнали, дозволяє приймати і відправляти дані через Wi-Fi роутери, що знаходяться на відстані декількох кілометрів. Комплект забезпечує розширене покриття сотового зв’язку, оптимізований для посилення прийому з одночасною підтримкою 10+ користувачів.
Що стосується модемів, які можуть зчитувати SIM-карту, вам може знадобитися той, який «розблоковано» для більшості компаній сотового зв’язку. Про розблоковані версії модемів потрібно дізнаватися заздалегідь у продавця. Найчастіше вибирають 3G – або 4 G -модем, що функціонує в стандарті GSM, ця найдоступніша і поширена технологія в світі.
Модем-роутер WiFi 4G/LTE Netgear LB1120- забезпечує автоматичне резервне широкосмугове з’єднання 4G/LTE або 3G зі швидкістю завантаження до 150 Мбіт/с.
Ключовим елементом обладнання, який об’єднає Wi-Fi і дані сотового зв’язку в інтернеті, є маршрутизатор, він і буде передавати інтернет-сигнал всім пристроям на борту яхти.
Маршрутизатор PepLink Pepwave Surf Soho Router підключається до інтернету через USB- модем, Ethernet або Wi-Fi. Якщо Wi-Fi недоступний, він автоматично переключиться на ваш сотовий зв’язок. Як тільки Wi-Fi знову стає доступним, він підключається назад, завжди зберігаючи його пріоритет.
Інтернет-маршрутизатор морського класу Yachtspot надає глобальне покриття частот 4G і WiFi.
Варто розуміти, що якщо ви перебуваєте в зоні невпевненого сигналу, то всі спроби користуватися зв’язком будуть марні. Виробники обладнання ведуть постійний пошук ефективних і простих способів, які допоможуть підтримувати безперебійний зв’язок в море, в прибережний районах і на березі.
А поки ж, якщо ваша яхта знаходиться недалеко від точки доступу або берега, то Wi-Fi і сотовий зв’язок, з належним обладнанням, забезпечать вам гарний зв’язок і інтернет.
Поділитися: