Яхтинг у Туреччині: сервіс, доступність і приголомшлива природа

13.04.2021

Яхтинг у Туреччині: сервіс, доступність і приголомшлива природа

Яхтинг у Туреччині: сервіс, доступність і приголомшлива природа

Яхтинг у Туреччині: сервіс, доступність і приголомшлива природа

Туреччина – це неймовірна країна контрастів, а яхту тут сміливо можна орендувати на тиждень-два або навіть місяць. Адже неймовірні акваторії відразу декількох морів – Середземного, Егейського, Мармурового і Чорного – дозволяють організувати абсолютно різний відпочинок. У Туреччині одночасно зустрічається західна і східна культура, де кожен знайде щось для себе.

Яхтинг в Туреччині – це той напрямок, який набирає обертів з неймовірним розмахом. Тут можна знайти як тихі бухти, так і зупинитися в шумному тусовочному місті. Не дивно, що останнім часом ця країна стоїть в одному ряду з самими топовими яхтовими напрямками Європи, не особливо поступаючись Греції в цьому питанні. Отже, чим же Туреччина так приваблює?

По-перше, сезон яхтингу триває з кінця квітня і до середини жовтня. Море тут прогрівається до 25-28 градусів, а температура повітря становить 35 градусів. В особливо спекотні дні липня-серпня – термометр показує і 40 градусів, при цьому весь високий сезон дме легкий сприятливий вітер, а шторму зустрічаються вкрай рідко.

По-друге, берегова лінія Туреччини – це мальовнича природа, історичні фортеці і замки. В її акваторії розташовані близько 2 000 островів, а їх берегова лінія – це неймовірні печери і приголомшливої краси затоки. Крім того, Туреччина відрізняється легкою навігацією, тому підійде і для тих, хто хоче самостійно керувати своєю яхтою і має мінімальний досвід.

Ну і по-третє, інфраструктура в Туреччині – одна з найкращих на сьогоднішній день. Ви можете пришвартуватися у прибережного ресторану, які часто мають власний пірс або понтон, а в деяких з них – навіть поповнити запаси прісної води і електрики. І що не менш важливо, марини та інший сервіс в Туреччині в кілька разів дешевше, ніж аналогічний у Франції, Італії чи Хорватії.

Особливістю морської подорожі по Туреччині є і те, що маршрут проходить уздовж узбережжя. Тому вам доведеться, швидше за все, йти двічі уздовж одних і тих же місць. Однак наявність неймовірної кількості невеликих міст і мальовничих стоянок дозволяє спланувати свою подорож таким чином, щоб зупинятися в різних місцях.

Кращим варіантом для морського круїзу стане узбережжі країни від Стамбула до Анталії. Саме тут б’є нічне життя ключем в Мармарисі, з якого можна перейти в містечко з історією – Фетхіє і оглянути спадщину Лікії. Або, наприклад, тримати курс до півострова Теке з Анталії і зайти по дорозі в мальовничі місця Манавгат, Демре або Кекова. А якщо ви хочете поєднати грецько-турецький подорож, то з Бодрума ви можете відправитися досліджувати грецький архіпелаг Додеканес. Яке б напрям ви не вибрали, вас чекатиме чудова погода, легкі бризи, марини з чудовою інфраструктурою і зачаровує природа.

Основні марини, з яких завжди рекомендується починати знайомство з яхтової Туреччиною – це Бодрум, Мармарис, Гёчек і Фетхіє. Як правило, в цих регіонах зосереджено основне кількість пропозицій яхт для чартеру.

Бодрум

Бодрум – це негласна туристична і яхтова столиця Туреччини. Її також називають Турецької Рів’єрою і неспроста: прекрасна інфраструктура, чудовий клімат і унікальна природа. Тут можна не тільки скуштувати страви місцевої кухні в кращих ресторанах, але і зайнятися активними видами водного спорту. З Бодрума можна здійснювати переходи в затоку Гекова, дійшовши до Мармаріса, Кнідоса або Фініку, а також переходи в затоки Гюллюк, Геджек або на півострів Датча.

Мармарис

Колись містечко Мармарис був всього лише рибальським селом, а зараз місто і однойменний затоку – великий туристичний центр. Цю бухту вважають ідеальною відправною точкою, адже вона знаходиться між Бодрум і Фетхіє. Берегова лінія – це галькові пляжі і променади, а безліч марин знаходяться в більш затишному куточку трохи віддалік від жвавого центру міста. Хоча і тут можна знайти чимало розваг – нічні клуби, ресторани і бари.

Гёчек

Гёчек розташований всього в 22 кілометрах від аеропорту Даламан. Він може запропонувати безліч місць, де можна кинути якір, адже він знаходиться у одного з найбільших однойменних заток на території Туреччини. Крім значного розміру, затока представляє собою ідеальну акваторію для спокійного яхтингу: безліч невеликих мальовничих островів, які змінюються печерами і незвичайної береговою лінією, затишними селами і ресторанчиками в милих бухтах.

Цікаво, що Гёчек узятий в кільце тонкою смужкою суші, де дерева опускають свої крони прямо в бірюзові води, а листя відбивається і грає з блакитними водами, створюючи надзвичайної краси пейзажі. Після того, як тут побудували сучасну марину з розвиненою інфраструктурою, містечко на очах з рибальського села перетворився в центр яхтингу. Крім відпочинку, тут є цілих п’ять марин з відмінним сервісом, і навіть судноремонтний завод.

Туреччина як середземноморське напрямок відкрилося одним з перших для яхтового чартеру під час пандемії COVID-19. Також протягом тривалого часу для в’їзду на територію Туреччини не було потрібно особливих дозвільних документів, проте на сьогоднішній день при перетині кордону цієї країни необхідно мати з собою свіжий тест про відсутність коронавируса.

Зовсім скоро, читайте в новому номері YR більше про популярних яхтових напрямках Туреччини.

Поділитися:

Повернутися