28.04.2021
Перше, що варто із собою брати, вирушаючи в мореплавання — це заряд бадьорості, гарний настрій і чудову компанію. А розібравшись із цими пунктами, можна продовжувати підготовку більш грунтовно. Якщо ви зібрали все найнеобхідніше, але вас не покидає відчуття, що ніби-то чогось не вистачає, Yachts Review пропонує ознайомитися з оглядом прикольних, але водночас дуже потрібних дрібничок, які нестимуть добру службу в далекому й не дуже плаванні.
Рятувальний жилет для тварин
Відмінна новина для власників домашніх тварин — тепер немає потреби екстрено шукати для улюбленого вихованця пересмикування або бронювати місце в готелі, адже чотириногого можна взяти із собою в морську подорож. А щоби не переживати за його цілісність, просто одягніть спеціальний рятувальний жилет. Він, як і у випадку з людиною, підбирається за розміром тварини, а на спинці є спеціальна ручка, за допомогою якої вихованця буде зручно діставати з води. Віддавати перевагу слід яскравій кольоровій гамі, щоби краще бачити його у воді. Світловідбиваючі елементи тут будуть не зайвими, раптом плавання затягнеться до сутінків.
Сходи для собак із води
Ще одне відмінний винахід, яке зробить ваш круїз комфортнішим, якщо ви не готові розлучатися зі своїм вихованців, йдучи в море, — сходи для собак із води. Просте, але дуже зручне пристосування допоможе домашньому улюбленцю з легкістю повертатися на борт яхти або знову заплигувати у воду, коли йому цього заманеться, не обтяжуючи господаря кожен раз підбігати (або підпливати) до корми, щоб у цьому допомогти. Пункт перший при цьому звичайно ж обов’язковий. Навіть, якщо собака плаває, як вам здається, дуже добре.
Підводний дрон
Ми звикли, що будь-яку красу можна зняти з висоти пташиного польоту квадрокоптера. Красиві ландшафти, спортивні змагання, концерти, навіть заходи в повітрі тепер можна зафіксувати без особливих проблем. А що робити любителям підводного фотополювання й морських глибин? Новаторські ідеї не обійшли стороною й дайверів, в останні пару років почали з’являтися спочатку прототипи, а сьогодні вже й повноцінні підводні дрони. Вони можуть рухатися вгору і вниз, у сторони, обходити перешкоди, здійснювати фото- і відеозйомку. Управляти дроном можна дистанційно з планшета або підключивши його до свого смартфону (це залежить від комплектації моделі).
Під час вибору дрона слід враховувати такі характеристики, як вага, довжина кабелю з’єднує дрон із пультом управління (вони бувають і 15, й 100, і 400 метрів), швидкість руху й акумулятор. У середньому батарея здатна тримати заряд до двох годин, але доступна опція покупки додаткового блоку, тоді заряду буде вистачати на 4 години.
Анемометр
Або простою мовою — ветромер. Очевидно, що цей прилад вимірює швидкість вітру. Якщо старі анемометри представляли собою дві чаші, який розкручував вітер пропорційно своїй швидкості, то сучасні прилади можуть передавати дані прямо на смартфон. А вже вони точно в нас завжди під рукою, і на крик капітана: «Скільки вузлів дме?», — можна швидко дати точну відповідь. До того ж, сучасні девайси, крім швидкості, показують ще й напрямок вітру, температуру, вологість, можуть передбачати погоду. Загалом, корисна штучка для виходу у відкриту воду.
Водонепроникний чохол для документів
Цей девайс не потребує докладного опису. Якщо документи незаламіновані, вони можуть намокнути й зіпсуватися. Будь-що в морі трапляється. Шторм, залитий кокпіт, а тут і сумка залишилася без нагляду й на оранку… У такому чохлі можна й електроніку зберігати, і телефон, й інші різні цінні речі. Словом, краще не нехтувати.
Брелок зі свистком і мінікомпасом
Згадуємо перші два пункти і кладемо пристосування собі в кишеню: воно точно не займе багато місця, зате може принести чимало користі. Свисток допоможе привернути увагу домашнього улюбленця, що відплив далеко від човна. Та й у спілкуванні з екіпажем допоможе, щоби не зірвати голос.
«Відкривачка» для кнопок на чохлах і тентах
Усе геніальне просто. І завдяки такому простому винаходу пальці рук і нігті залишаться цілими й неушкодженими. Але ж скільки покалічених рук побачили до того кілька поколінь мореплавців. Відкрити цим інструментом кнопки можна як із зовнішньої частини, так і з внутрішньої. Підійде «відкривачка» і правша, і лівшам.
Бінокль зі стабілізатором
Якщо ваш круїз проходить у кращих традиціях історій Жюль Верна, то розглядати острова й землі просто тримаючи бінокль у руках не найкраща ідея, тремтіння рук і хитання судна буде спотворювати картинку настільки, що розгледіти, що ж розташоване вдалині у високому збільшенні просто неможливо. Виходи два: або штатив для бінокля, або стабілізатор. Коштувати він буде в рази дорожче, бінокль зі стабілізатором відносять до професійної оптики, зате матимете змогу відрізнити чайку від альбатроса. Раптом заманеться зайнятися фотополюванням прямо у відкритому морі.
Окуляри від сонця Bose
Bose Frames це нова й цікава розробка, яка поєднує в собі одночасно функцію сонцезахисних окулярів і бездротових навушників. Мініатюрні динаміки вбудовані в дужку окулярів, водночас ніхто не дізнається, якщо раптом, вдивляючись у морську безодню, ви вирішили послухати ностальгічні мелодії Утьосова. Звук з очок чути тільки їхньому власнику. Окуляри підключаються до телефону через додаток і завдяки мікрофону можна приймати дзвінки або здійснювати голосові команди.
Сонячна зарядка для телефону
Портативна сонячна панель для зарядки телефону стане незамінним атрибутом у тривалих подорожах, особливо, якщо немає можливості підзарядитися від електромережі. Завдяки цьому пристрою більше немає потреби турбуватися щодо батарейок, запасних акумуляторів тощо. Ще пара переваг: девайс легкий, компактний, водонепроникний, а процес — екологічний.
Водонепроникний пошуковий LED-ліхтар
Led-освітлення витісняє всі інші види ламп у многіхош сферах життя людини чи то вуличне освітлення в мегаполісах, або портативні кишенькові ліхтарі. Їхнє освітлення багаторазово краще і яскравіше, та й очі не так напружуються в темряві в спробі розгледіти потрібний предмет. Піднімаючись на борт човна, краще переконатися, що пара таких ліхтарів є під рукою. А щоби він мав змогу скласти службу в сильний шторм, вибирати краще водонепроникні варіанти.
Ніж для обрізки канатів із гвинтів
Нерідко впродовж прогулянки на яхті на гвинти можуть накрутити канати, або волосінь, або водорості. Щоби не затьмарювати свою подорож позапланованою стоянкою, знадобляться якісні ножі для обрізання непотрібних елементів. Варто звернути увагу на ці три варіанти від фірми Whitby: LK260, RK10 / OR і DK1728 / Y. Вони зроблені з нержавіючої сталі, а крюкообразні кінцівки допоможуть впоратися з найзаплутанішими канатами.
Поділитися: