Project Crystal: 94-метрова суперяхта з трьома басейнами

29.06.2021

Project Crystal: 94-метрова суперяхта з трьома басейнами

Project Crystal: 94-метрова суперяхта з трьома басейнами

Project Crystal: 94-метрова суперяхта з трьома басейнами

Австралійська дизайн-студія Nick Stark Design представила 94-метровий концепт з робочим ім’ям Project Crystal. Він був названий на честь головної особливості екстер’єру – «кришталевої решітки», яка світиться в темряві.

«Основна ідея полягала в тому, щоб створити атмосферу свята і шику в дизайні. Лінії надбудови прагнуть вгору, а потім зливаються з поперечними обрисами, одночасно приковуючи погляд до того, що нас оточує: до людей, ком’юніті і навколишнього середовища»- розповідає Нік Старк, засновник студії і морський архітектор.

Суперяхта має ширину палуби 13 метрів і тоннажність 2500 GT, а її родзинкою стануть вертолітний майданчик на носовій палубі і кілька басейнів. Перший – великий басейн на кормі головної палуби, другий – це Jacuzzi на приватній палубі власника і ще один басейн з гідромасажем на сандеку. До речі, останній має скляне дно, яке дозволяє проникати світлу в лаунж власника і створює ефект атріуму в цьому приміщенні. Також на борту є просторе сховище для тендерів.

«Відчуття усамітнення лежить в основі дизайну суперяхти – ми прагнули створити безпечний і розслаблюючий простір, який буде приємним візуально і комфортним для тих, хто знаходиться на борту» – пояснює Старк.

При розробці Project Crystal особливе значення надавали екологічним міркуванням. Яхта оснащена гребними гвинтами з регульованим кроком і вивіреним корпусом, що дозволяє максимально підвищити паливну ефективність. Це поєднується з новітньою гібридною силовою установкою і склінням, які дозволяють раціонально використовувати ресурси. Крім того, корпус судна був спроектований так, щоб оптимізувати морехідні якості. Замість традиційної радарної щогли з кулями вона оснащена витонченою антеною, яка повністю відповідає її зовнішнім лініям.

З моменту заснування однойменної студії два десятиліття тому Старк розробив ряд концептів, що охоплюють весь спектр: від гібридної яхти для вечірок до розкішних човнів типу dayboats. Проте, Project Crystal – самий сліпучий проект і схоже, може затьмарити інших.

Поділитися:

Повернутися