Riva і кіно

08.07.2021

Riva і кіно

Riva і кіно

Riva і кіно

В розпал Каннського кінофестивалю давайте згадаємо про легендарні італійські човни Riva з червоного дерева, які можна побачити в шедеврах світового кінематографа.

Welcome onboard та запасайтесь попкорном.

Перший матеріал присвячується італійської верфі люксових катерів Riva. За 178-річну історію існування Riva захопили кінематограф, з’являючись у різноманітних блокбастерах із зірками світової величини від середини минулого століття. Не дивно, адже поєднуючи традиційний стиль і сучасні технічні характеристики, ці катери гармонійно опиняються у картинах, де режисерська задумка передбачає показ статусу, смаку, стилю й багатства своїх героїв. У класичному ранебауті, виконаному в дерев’яному облицюванні з вітерцем міг покататися як секс-символ 40-х років Кларк Геймбл, так і улюбленець усіх дівчат сьогодення Кріс Хемсворт. Ми пропонуємо огляд найрізноманітніших фільмів, де Riva стала невід’ємною складовою різних кіносцен.

«Презирство» (1963)

Драматичний фільм із неповторною Бріжит Бордо в головній ролі розповідає про любовний трикутник, у якому актори переживають весь спектр приречених і мерзенних один до одного почуттів. Ті, хто не сильно шанують драму, могли б зажуритися під час перегляду, проте краса Бардо на острові Капрі нівелює будь-яку нудьгу. А коли вона сідає на борт Riva і йде вглиб Неаполітанської затоки, здається, що більш гармонійної картини людство вже не вигадає. Шкода тільки, що цей момент, який додав фільму особливий шарм, тривав зовсім недовго.

«Манон 70» (1968)

Аж ні, за п’ять років у суперництво з Бріжит Бардо вступила неперевершена Катрін Деньов. Любовні перипетії в цій французькій драмі були такими ж хвилюючими, як і море, що розгойдуватися дерев’яну Riva бурхливими та пінистими хвилями Лазурного узбережжя. Хоча фільм і зазнав невдачі, не здобувши велику касу й безліч захоплених відгуків, він подарував нам Катрін, яка розсікає на легендарній лодці елітного італійського суднобудування.

Deadlier than the Male (1967)

Deadlier than the Male — це британська картина в стилі бондіани. Головний герой — імпозантний чоловік середніх років — бореться з двома не менш привабливими злочинницями, які наводять хаос за допомогою вогнепальної зброї, підшкірних ін’єкцій, що паралізують жертв, та вміло розміщених у квартирах бомб уповільненої дії й заряджених кулями сигар. Розгортається сюжет у боротьбі за саудівську нафту. Абсолютне божевілля в поєднанні з гумором, стильними персонажами і красивими пейзажами занурять глядача в неймовірну атмосферу середини XX століття. І звичайно тут не обійшлося без парочки човнів Riva, що борознять мальовничі простори Лігурійського моря на півночі Італії. Щоправда через прикрий збіг обставин одна з них нещадно вибухає в самому кінці кінострічки, але на які жертви не підеш заради мистецтва!

«Тільки для твоїх очей» (1981)

Потрібно сказати, що і для самої бондіани Riva не рідкість. Ексклюзивні човни з’являються в різних частинах: й у фільмі, де Джеймса Бонда зіграв неповторний Роберт Мур, і пізніше, 1995 року вона зустрічається у фільмі «Золоте око» з молодим красенем Пірсом Броснаном у головній ролі. А ще пізніше Riva миготить у фільмі «Казино Рояль», де агента 007 зіграв Деніел Крейг. Що характерно, з плином часу актуальність на вишуканий лиск вінтажних Riva тільки набирає обертів. І вихід фільмів про суперагента, починаючи із 60-х років і до цього дня за її участю, тільки підтверджує це.

«Нікіта» (1990)

«Красивий човен. Червоне дерево!», — каже один із героїв фільму Люка Бессона, який сидить у нескладно здогадатися якому човні посеред венецінаского каналу. Подорож Венецією в Нікіти і її супутника починається з Riva Ariston і з тим, що це красиво, неможливо посперечатися.

«Пограбування по-італійськи» (2003)

Дії першої частини голлівудського бойовика «Пограбування по-італійськи» розгортаються у Венеції — італійської столиці каное, однопалубних маленьких човників і невеликих круїзерів. Тому було б дивно, якби Riva жодного разу не промайнула й не порадувала очі глядачів. У цій стрічці це сталося ще й у зоряній компанії Марка Уолберга, Шарліз Терон, Джейсона Стетхема й Едварда Нортона.

«12 друзів Оушена» (2004)

Riva вже не одне десятиліття є синонімом «статусу», а її ім’я нерідко з’являється поруч із люксовими брендами Rolls-Royce, Ferrari, Cartier. Цілком закономірно, що в сіквелі культового фільму «11 друзів Оушена» в епізоді, де дії розгортаються на озері Комо, з’являється саме Riva Aquariva. До речі, Джордж Клуні, який зіграв головного героя в кінострічці, незабаром після зйомок купив такий самий човен для себе, відсвяткував у ньому весілля, а пізніше знявся у Riva в рекламі для швейцарського бренду наручних годинників Omega.

«Кілери» (2010)

Легкий і нетривіальний сюжет плюс яскравий дует Ештона Катчера й Кетрін Хейгл помножений на стильні й елітні місця на півдні Франції дають нам приємну оку картинку, яка може скрасити романтичний або сімейний вечір. Aquariva, що борознить простори Лазурного узбережжя, і Ferrari, що розсікає прибережними гірськими серпантинами в перших секундах стрічки дають зрозуміти — бюджет продюсери на фільм не пошкодували.

«Люди в Чорному: Інтернешнл» (2019)

Доволі свіжий фільм, спін-офф фільму, що вже став класикою, про спецагентів, які рятують планету від міжгалактичних терористів і космічних чудовиськ, вийшов на кіноекрани два роки тому. Кінострічка отримала середні оцінки і відгуки від кінокритиків за передбачуваний сюжет і посередню режисуру. Однак подивитись його варто хоча б заради Кріса Хемсворта, який подорожує морем на новісінькій Riva. Кажуть, що нескінченно можна дивитися на вогонь, воду і як працюють інші люди. Але до цього переліку можна додати й цей невеличкий епізод.

Поділитися:

Повернутися