U-BOAT WORX NEMO: найлегший у світі підводний човен

06.05.2020

U-BOAT WORX NEMO: найлегший у світі підводний човен

U-BOAT WORX NEMO: найлегший у світі підводний човен

U-BOAT WORX NEMO: найлегший у світі підводний човен

Складно уявити, але міні-субмарину можна привезти на звичайному автомобілі.

Колись ще великий Леонардо да Вінчі проектував власний апарат для підводного плавання, а до нього і античні винахідники робили спроби створити судно, здатне йти під воду, але не тонути. Мрійники ж на кшталт Жюля Верна висували неймовірні для свого часу ідеї про дослідження морських глибин за допомогою невеликих, але зручних капсул.

Природно, такі розробки далекі від сучасних підводних човнів, але ідеї займали уми багатьох інженерів роками. І якщо на початку ХХ століття всі сили були кинуті на створення величезних і страхітливих військових субмарин, то мирні розробки отримали розвиток лише в наш час.

Компанія U-Boat Worx вийшла на ринок 15 років тому, створивши серію апаратів C-Researcher і Super Yacht Sub. Але цей проект – один з найбільш яскравих: найлегша в світі субмарина. Її назвали на честь капітана Немо, персонажа, який асоціюється саме з освоєнням підводного світу. В принципі, підводний човен і виглядає так, ніби належить тому самому капітанові.

Nemo висотою всього 155 см і вагою 2500 кг –човен займає менше місця, ніж пара гідроциклів. Дійсно, це найкомпактніший двомісний підводний засіб пересування. До берега моря її можна доставити на звичайному причепі, а до місця занурення відбуксирувати на катері або невеликій яхті.

У товщі води Nemo рухається зі швидкістю 5,5 км / год, а запас автономної роботи на глибині до 100 м становить 8 годин. Всередину субмарини можна потрапити через верхній люк.

Управління підводним човном може здійснювати тільки сертифікований пілот, а пасажир може брати участь, використовуючи спеціальний контролер Manta, в якому реалізована функція автопілота, яка зберігає курс і задану глибину завдяки контролеру Marlin.

Nemo обладнаний бездротовою системою зв’язку, кондиціонером, а також потужним прожектором для освітлення навколишнього простору. Виробник передбачив і можливість установки додаткових опцій – сонара, зовнішнього маніпулятора, навігаційного обладнання та ще одного освітлювального засобу.

Субмарина U-Boat Worx Nemo оцінюється в $1,5 млн, але збирати її почнуть лише після отримання достатньої кількості замовлень. Додатково майбутнім власникам пропонується пройти 12-денний курс управління в тренувальному центрі Sub Centre Curacao.

Поділитися:

Повернутися